Zaman kaybetmeyin, Trafik Sigortası için en uygun fiyat teklifini ücretsiz alın.

Trafik Sigortası Teklifi

Sigortacı, poliçede tanımlanan motorlu aracın işletilmesi sırasında, bir kimsenin ölümüne veya yaralanmasına veya bir şeyin zarara uğramasına sebebiyet vermiş olmasından dolayı, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na göre işletene düşen hukuki sorumluluğu, zorunlu sigorta limitlerine kadar temin eder.

Araca bağlı olarak çekilmekte olan römork veya yarı römorkların (hafif römorklar dahil) veya çekilen bir aracın sebebiyet vereceği zararlar çekicinin sigortası kapsamındadır. Ancak, insan taşımada kullanılan römorklar bunlar için poliçede özel şartları belirtilecek ek bir sorumluluk sigortası sağlanmış olması kaydıyla teminata dahil olur.

En uygun trafik sigortası

Aracınızın trafik sigortasını, ekonomik ve ihtiyacınıza uygun şekilde yaptırmak için teklif formunu doldurarak veya whatsapp iletişim hattımız üzerinden doğrudan bize ulaşabilirsiniz. Dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Trafik sigortası fiyatları

Trafik sigortası hesaplama işlemleri bir çok detaya göre değişiklik gösterebilmektedir.Primler hesaplanırken Hazine Müsteşarlığının sigorta şirketlerine getirdiği bazı kısıtlamalar bulunmaktadır. Sigorta şirketleri bu yönlendirmelere bağlı kalarak fiyat vermektedirler. Ancak yine sigorta şirketlerinin il, ehliyet yaşı, plaka kodu, aracın geçmiş hasarlarına göre de trafik sigortası fiyatlarında farklılık gösterebilir.

Trafik sigortası fiyatları 12 Nisan 2017 tarihinde yayınlanan genelge ile fiyatların nasıl hesaplanacağı konusunda nasıl bir yol izleneceğini gösterdi. Yeni hesaplama yöntemi Hazine Müsteşarlığının belirlediği tavan fiyatlara göre yapılacaktır. Poliçelerde artık 7 basamak bulunmaktadır. Bu basamaklar kaza yapan sürücülerin bir sonraki sene primini arttırırken, kazasız sürücülerin primlerinde basamak düşürülerek indirime gidilmesini sağlayacaktır.

En uygun trafik sigortası fiyatlarını karşılaştırmalı olarak görmek ve anında satın almak için teklif formunu doldurabilir veya bize doğrundan ulaşabilirsiniz. Netgrup Sigorta sizin adınıza tüm sigorta şirketlerinden fiyat karşılaştırması yaparak sizin için en uygun fiyatlı araç sigorta tekliflerini bulur.