Sigorta Yenilemesi Nedir?

Sigorta Yenilemesi Nedir?

Sigorta Yenilemesi Nedir?

Sigorta yenilemesi nedir? Ne zaman yapılmalıdır. Hepimizin bildiği üzere, sigorta poliçelerinin süreleri istisnalar hariç 1 yıldır. Bu 1 yıllık süre dolacağı zaman yenileme yapılması gerekmektedir. Sigorta yenileme süreleri poliçenizin bitiş tarihine 30 günden az süre kaldığında başlar. Bu süre zarfında sigorta poliçenizi yenileyerek teminatınızın devamını sağlarsınız. 

Yenileme yapılmaz veya geç yapılır ise ne olur?

Yenileme döneminde varsa hasarsızlık indirimleriniz yeni poliçe primini belirlemede etkili olacaktır. Yenileme süresi dolduktan sonra hasarsızlık indiriminiz devam ediyor olsa bile gecikme sürprimi uygulanacağı için poliçe primini negatif yönde etkileyecektir. Bu yüzden sürenin geçirilmemesi oldukça hassastır. Teminatsız kalınan dönemde bir hasar yaşamanız durumunda poliçenizi yaptırmanızın anlamı kalmayacaktır. Oto kaza sigortalarında değerlendirmeler bu şekilde yapılmaktadır. Trafik sigortası ve kasko yenilemelerinizde risklerinizi son güne bırakmamanızı önemle tavsiye ediyoruz. En uygun ve karşılaştırmalı sigorta teklifleri için ise her daim hizmetinizdeyiz. 

Diğer branşlarda ise yenileme döneminde sigortanın yapılmaması yine bir çok dezavantaja gebedir. Genel anlamda sahip olunan haklardan yoksun kalma olarak tarif edebiliriz. Sigortasız kalmayın, yenilemelerinizi aksatmayın diyoruz.
Bu Yazıyı Paylaş:

Facebook Twitter Linkedin Reddit Tumblr

×  WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın veya bize bilgi@netgrupsigorta.com adresine bir e-posta gönderin.

Bizi arayın +905428238592
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?