Kasko Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Anasayfa
  • Kasko Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Kasko Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kasko Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç kaskosu nedir ne işe yarar?

Kısa adıyla kasko, araç  sigortalarından bir tanesidir ve amacı, sigortalı kişiye ait aracın uğraması muhtemel zararların karşılanmasını sağlamaktır. Herhangi bir motorlu kara taşıtının sigortalının iradesi dışında hasara uğraması, yanması, çalınması v.b. durumlarda, sigortalıya zararın ödenmesini sağlamak için yaptırılır.

Herzaman en uygun fiyatlı kasko sigortası, ihtiyaçlarınıza hitap etmeyebilir. Kasko sigortası, yanma, çalınma, çarpma,çarpışma gibi ana teminatlarının yanı sıra ek teminatlar içermektedir. Cam hasarı, ikame araç, mini onarım, anahtar kaybı teminatı bunlara örnek gösterilebilir. En uygun kasko sigortası, içerik olarak ihtiyaçlarınıza en çok hitap eden kasko sigortasıdır. Sadece fiyatına bakarak aldığınız kasko sigortası, hasar anında sizi zor durumda bırakabilir.

İçerisinde birtakım muafiyetleri barındırabilen kasko sigortası,hasar anında eksik ödeme almanızın yanı sıra dilediğiniz serviste aracınızın onarımını yaptırmanızında önünde engel olabilir.

Örneğin; satın aldığınız kasko sigortanızda anlaşmalı servis kısıtlaması var ise sadece sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu servislerde onarım yaptırmanız gerekir. Aksi halde poliçede yazılı oranlarda ekstra ödeme yapmanız gerekebilir. 

Günümüz piyasa koşullarında araç bedellerinin yüksekliği kasko teminatlarından biri olan ihtiyari mali mesuliyet teminatını oldukça önemli bir hale getirmiştir. Bu teminat aslında trafik sigortasını oluşturan teminat olup, 3. şahıslara verebileceğiniz zararı karşılamaya yönelik bir teminattır. Kazada kusurlu olduğunuz durumlarda kusur oranınıza göre sahip olduğunuz trafik sigortası ödeme yapar. Ancak teminatı aşan kısımları ise kasko sigortasında ki ihtiyari mali mesuliyet teminatı ile güvence altına alabilirsiniz. Bu teminatı kasko sigortanızda arttırarak 3. şahıslara karşı kendinizi güvence altına almanızı öneririz. 

Kasko sigortası ile aracınızda oluşabilecek bir çok riske karşı güvence altına alın. En uygun fiyatlı değil, ihtiyacınıza en uygun kasko sigortası teklifini sunalım. 

 

 

 
Bu Yazıyı Paylaş:

Facebook Twitter Linkedin Reddit Tumblr

×  WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın veya bize bilgi@netgrupsigorta.com adresine bir e-posta gönderin.

Bizi arayın +905428238592
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?