İş yeri Sigortası Nedir

İş yeri Sigortası Nedir

İş yeri Sigortası Nedir

İş yeri sigortası nedir?

İş yeri sigortası, demirbaş eşyalar, iş yeri binası, cam ve emtea, makine-tesisat vb varlıklarınızı bir paket şeklinde bir araya getirilen, otomatik güvenceler dahilinde, meydana gelebilecek risklere karşılık teminat altına alan bir sigorta türüdür. İş yeri sigortası ana teminatlarından olan yangın teminatı ile de anılabilmektedir. İşyerinizde meydana gelebilecek yangın,sel,su baskını, deprem, hırsızlık, elektronik cihaz teminatı gibi bir çok riski güvence altına almaktadır. İşyeri sigortaları iş yerinin faaliyet alanına göre özelleşen teminatları barındırmaktadır. 

Örneğin; ürün satışına dayalı bir sektörde faaliyet gösteren bir yerde, satışı yapılan ürünlerin riskleri ön plana çıkarken, hizmete dayalı bir sektörde hizmetin sunulmasını sağlayan elektronik cihazların, üretime dayalı faaliyet gösteren bir sektörde ise üretimde kullanılan makinelerin güvenliği ön plana çıkmaktadır.

Satın alınan iş yeri sigortasının içeriği sektör bazlı farklılık gösterdiği gibi tercihen genişletilebilir teminatlarda sunulmaktadır.

İş yerinizde meydana gelen bir hasar sonucu çalışamaz hale gelmesi durumunda yaşayacağınız kazanç kaybını poliçenize ekletebilirsiniz. Yine iş yerinizde kullandığınız makinelerin arızalanmasına karşı güvence alabilirsiniz. Ana teminatlarının dışında bu şekilde poliçenizin içeriğini daha kapsamlı hale getirerek daha fazla riske karşı güvence sahibi olabilmeniz mümkün.

Kiracı olarak bulunduğunuz iş yeriniz için dekorasyon teminatı ile varsa yaptığınız dekorasyon harcamalarınızı güvence altına alabilirsiniz. 

İş yerinizi sigortalayın, geleceğinizi riske atmayın.

 
Bu Yazıyı Paylaş:

Facebook Twitter Linkedin Reddit Tumblr

×  WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın veya bize bilgi@netgrupsigorta.com adresine bir e-posta gönderin.

Bizi arayın +905428238592
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?