Asansör Mesleki Sorumluluk Sigortası

  • Anasayfa
  • Asansör Mesleki Sorumluluk Sigortası
Asansör Mesleki Sorumluluk Sigortası

Asansör Mesleki Sorumluluk Sigortası

Asansör mesleki sorumluluk sigortası nedir?

Asansör Mesleki Sorumluluk Sigortası, düzenli olarak bakıma tabi olan asansörde meydana gelebilecek bir kaza sonucu üçüncü şahısların uğrayacağı bedeni ve maddi zararları poliçede belirtilen limit dahilinde karşılayan sigorta türüdür.

Sanayi ve Teknoloji bakanlığı tarafından geçtiğimiz yıl 6 Nisan 2019 tarihinde 30737 sayılı Resmî Gazete de yayımlanan Asansör İşletme ve bakım Yönetmeliğinde yer alan, bakım, onarım ve servis hizmeti veren firmaların mesleki sorumluluk sigorta zorunluluğu 6 Nisan 2020 tarihi itibariyle yürürlüğe girdi.

Geçtiğimiz yıl yürürlüğe giren yönetmeliğin; Garanti Belgesi, Satış Sonrası Hizmetler ve Yetkili Servis ile İlgili Şartların yer aldığı 4. Bölüm’ün 13’üncü Maddesi’nin 12’inci fıkrasında bulunan kararın tam metni şöyle:

“Yetkili servis kendisi tarafından asansöre verilen bakım, onarım ve servis hizmeti ile ilgili olarak mesleki hata ve/veya ihmaller nedeniyle bina sorumlusunun ve diğer üçüncü şahıslar tarafından ileri sürülecek zarar ve ziyan taleplerini karşılamak üzere en az 500.000 TL tutarında mesleki sorumluluk sigortasını yaptırır. Bir sonraki yıl için geçerli sayılacak olan mesleki sorumluluk sigortasının değeri, 213 sayılı Kanun hükümleri uyarınca o yıl tespit ve ilan edilen yeniden değerleme oranı kadar arttırılır.”

En uygun fiyatlı sigorta ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz. Asansör mesleki sorumluluk sigortanız Netgrup Sigorta da.

 
Bu Yazıyı Paylaş:

Facebook Twitter Linkedin Reddit Tumblr

×  WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın veya bize bilgi@netgrupsigorta.com adresine bir e-posta gönderin.

Bizi arayın +905428238592
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?